czwartek, 1 listopada 2012

Złomujemy nasze stare auto i kupujemy nową używkę

Pozpoz, ID artykułu: 20988 / 2029

Rozwój anszego kraju wiąże się również ze zmianami samochodów na nwosze, szybsze bądź mniej palące. Jednak na co zwrócić uwagę przy zakupie? I co jest istotne przy pozbywaniu się starego grata?



Autokasacja w Auto-Kasacja.plPozbywamy się starego auta, czyli wyjazd na złom!

Zgodnie z wymogomi UE w Polsce weszły w życie ustawy, które regulują możliwość samodzielnej kasacji aut. Musisz wiedzieć, ze samodzielny demontaż części to narażanie się na wysoki mandat, bo dolna granica to aż 10 tys. zł a maksymalna kwota to 300 tys. zł.

Dlatego w przypadku ztarego auta sprawa jest prosta. Oddajemy je na złom, gdzie za to auto dostaniemy jeszcze pieniądze, a co ważne dostaniemy również ważne dokumenty potwierdzające złomowanie w Stacji Demontażu Pojazdów i dzięki temu będziemy mogli wyrejestrować auto i nie płacić za nie OC (nawet gdy auto stoi nieużywane w garażu należy za nie płacić OC).

Kupujemy nowe stare auto!

Wydanie kilku czy kilkudziesięciu tysięcy złotych to nie przelewki dlatego najgorsze co może być to jeśli podejdziemy do tego pochopnie i nie zwrócimy uwagi na kilka podstawowych rzeczy.

Sprzedaż autPamiętaj, że gdy już się zdecydujesz najlepiej mieć pod rękę znajomego fachowca, ale jeśli póki co jeździsz i się rozglądasz to wystarczy Ci te kilka poniższych rad by oddzielić ziarno od plew.

  1. stan blacharki - nie tylko pod względem ewentualnych ognisk rdzy, ale głównie uwagę należy zwrócić na odstępy między poszczególnymi elementami blacharskimi auta. Jakiekolwiek krzywizny czy załamania mogą oznaczać, że samochód ma za sobą stłuczkę lub nawet poważny wypadek.
  2. rok produkcji szyb - nadrukowany jest na każdej z nich. Niestety jest to sposób bardzo zawodny gdyż znane są przypadki, że komisanci wymieniają pobite w czasie wypadku szyby na inne pochodzące z tego samego roku.
  3. wnętrze - pomocne w ocenie stanu technicznego pojazdu na pewno okaże się obejrzenie wnętrza. Należy przy tym zwrócić uwagę na zużycie takich elementów jak obicie kierownicy, pedałów czy też wytarcie fotela kierowcy. Poprawna ich ocena pozwoli przynajmniej w ogólny sposób zweryfikować podawany przez sprzedającego przebieg samochodu
  4. miernik lakieru - można również zaopatrzyć się w urządzenie tzw. miernik lakieru. Koszt to 150zł 250zł. Dzięki niemu znajdziemy miejsca gdzie malowane było kilka razy oraz miejsca gdzie była szpachla. Taka inwestycja może zwrócić się z nawiązką jeśli planujemy wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych, bo przy takich autach mamy już święte prawo uważać, że auto rzeczywiście jest bezwypadkowe skoro sprzedawca tak mówi.
Te kilka podstawowych rad powinno pomóc Ci samemu zrobić wstępnej selekcji, która uda się nawet niewprawionemu poszukiwaczowi wymarzonego auta.
 artykuł pochodzi z http://www.publikuj.org/zlomujemy_nasze_stare_auto_i_kupujemy_nowa_uzywke_20988.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz